Oficiální web břeclavské atletiky

1. atletické středy se zúčastnilo celkem 100 závodníků

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 13. července 2018 v 21:44.

Miroslava Hanzalíková v soutěži hodu oštěpem (1. kolo I. ligy mužů a žen v Opavě, 19. 5. 2018)

Břeclav Ve středu 11. července se na atletickém stadionu Lokomotivy Břeclav konala 1. atletická středa. Příchozí závodníci měli na výběr z několika disciplín - 150 m, 500 m, výška, oštěp a dvě distance ve sportovní chůzi - 1 a 3 km. K vidění bylo za relativně dobrého počasí spousta kvalitních výkonů.

Na trati dlouhé 150 m si z mužů vedl nejlépe dorostenec Tomáš Oberndorfer, který tuto vzdálenost zvládl za 17.27 s. Po velkém a dramatickém souboji skončil druhý Marek Ošmera (17.31 s), pro kterého je to mj. již 17. ročník "prázdninových kontrolek". V ženách zvítězila rovněž dorostenka. Zuzana Švejdová (AC Malacky) nikomu nedala šanci a zvítězila časem 20.34 s. Druhá doběhla domácí Nikol Musilová (20.46 s), těsně za ní pak rovněž břeclavanka Jana Lánská (20.47 s).

Na půlkilometrové trati svedli tvrdý souboj o vítězství dva slovenští mílaři z AC Malacek. Nakonec se radoval Marek Ondrovič před Jakubem Kopiarem, kterého o dva roky mladší kolega porazil téměř o vteřinu (1:10.67 min vs. 1:11.49 min). V ženách opět kralovala Zuzana Švejdová a stejně jako na 150 m zvítězila, tentokráte časem 1:20.45 min. Těsně za ní doběhla její oddílová kolegyně Michaela Salayová (ročník 2005) za 1:22.05 min, třetí příčku brala Nikol Musilová (1:25.26 min).

V chůzi na 1 km stojí za povšimnutí výkon třináctileté Márie Gazárkové, která dvě a půl kola prošla za 5:25.37 min. V závodě na 3km chůze mužů jasně dominoval Tomáš Hlavenka, který tuto trať "proletěl" za úctyhodných 12:48.92 min a vytvořil tak rekord stadionu na tuto trať. Druhý v pořadí skončil jeho mladý svěřenec Jaromír Morávek, který zastavil časomíru na hodnotě 15:32.21 min. Pro bronzovou příčku si přišel domácí Zbyněk Herman časem 15:43.26 min. Závod žen ve stejné disciplíně naprosto jasně opanoval oddíl Orla Vyškov. Zvítězila Ivana Škařoupková (17:46.11 min), hned za ní skončila Anna Málková (17:56.47 min) a vyškovské trio doplnila Leona Hanulíková (18:20.05 min).

Kompletní výsledky z 1. atletické středy najdete zde.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 4 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.